Hızlı Saç Uzatma

Saçın Hızlı Uzması İçin Ne Yapmak Gerekli?

Çeşitli uzmanlar hızlı saç uzatma konusunda insanlara çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadır.

İlk olarak saç uzatma konusunda tavsiyeniz düzenli olarak saçlarınızı uç kısımlarında kesmeniz olacaktır. Uç kısımlarından kesilen saçlar uzamak için daha kolay uyarıldıklarından kısa süre içinde uzama gösterebilmektedirler.

Ayrıca saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız düzenli olarak uç kısımlarını aldırmalısınız. Saç uzatmak için çeşitli bakım ürünlerine yönelmek saçlarda bulunan nemi yok etmekte ve ısı veren düzleştiricilerde saç tutamlarının uzamasını engellemektedir.

Ayrıca saçlarınızın daha hızlı şekilde uzaması için güçlü ve sağlıklı tutamlara sahip olması gerekmektedir.

Saçın Uzamasını Tetikleyen Öneriler

Saçlarınızın daha hızlı uzaması için düzenli olarak uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır.

Nemlendirici Şampuanlar Kullanınız;

İçerisinde avakado ve shea yağı bulunan şampuan ve saç kremleri saçlarınızı dolgun göstermekte ve gelişimine yardımcı olarak hızlı şekilde uzamasını sağlamaktadırlar. Nemlendiricili olmayan şampuanlar saçlarınızı yıkadığınız zaman narin saç uçları uzamaya fırsat bulmadan kırılabilmektedirler.

Ovalayarak Yıkayınız;

Ellerinizi temizlerken nasıl suyun altına tuttuğunuzda ovalamanız gerekiyorsa aynı şekilde banyo yaparken saç derinizi de ovalamanız gerekmektedir.

Saç derisinde birikmiş olan yağ, kir ve ölü hücreler saçların uzamasına engel olduğu için ovalama sayesinde kafa deriniz daha temiz olmakta ve rahatça uzamaktadırlar.

Uçları yumuşatılmış bir fırçayla veya banyodan çıkmadan 2 dakika önce ellerinize kafa derinize masaj yapabilirsiniz.

Tarz Yaratmak İçin Saçlarınızı Yıpratmayın;

Saçlara şekil vermek için kullanılan düzleştirici, fön makinesi gibi aletler yıpranmış olan saçlarınızın daha çabuk şekilde kopmasına sebep olmakta ve uzamasını engellemektedirler. Bu sebeple tarz yaratmak için düzleştiriciler veya fön makineleri yerine tarak kullanmalısınız. Yada en azında haftada 2 gün saçlarınıza düzleştirici kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Saçlarınıza farklı şekiller vermek için nemliyken dalgalı şekiller verebilirsiniz.