hızlı saç büyümesi için en iyi yöntem

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir
Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi verelim. Saçın hızlı uzması için ne yapmak gerekli? sorusunu çok fazla duymasak da bu konuda google üzerinden arama yapanlar hiç de az değiller.

Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Çeşitli uzmanlar hızlı saç uzatma yöntemleri konusunda hastalarına çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadır.

İlk olarak saç uzatma konusunda tavsiyeniz düzenli olarak saçlarınızı uç kısımlarında kesmeniz olacaktır. Daha sonra da uç kısımlarından kesilen saçlar uzamak için daha kolay uyarıldıklarından kısa süre içinde uzama gözle görülebilir kadar hızlı olmaktadır.

Ayrıca saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız düzenli olarak uç kısımlarını aldırmalısınız. Özetle, saç uzatmak için çeşitli bakım ürünlerine yönelmek saçlarda bulunan nemi yok etmekte ve ısı veren düzleştiricilerde saç tutamlarının uzamasını engellemektedir.

Ayrıca saçlarınızın daha hızlı şekilde uzaması için güçlü ve sağlıklı tutamlara sahip olması gerekmektedir.

Saçın uzamasını tetikleyen öneriler

Saçlarınızın daha hızlı uzaması için düzenli olarak uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Hızlı saç uzatma yöntemleri içinde yer alan aşağıdaki önerileri mutlaka değerlendirmelisiniz.

Nemlendirici şampuanlar kullanmalısınız

İçerisinde avakado ve shea yağı bulunan şampuan ve saç kremleri saçlarınızı dolgun göstermektedir. Kesinlikle bu uygulama saç gelişimine yardımcı olarak hızlı şekilde uzamasını sağlamaktadırlar. Nemlendiricili olmayan şampuanlar saçlarınızı yıkadığınız zaman narin saç uçları uzamaya fırsat bulmadan kırılabilmektedirler.

Saçlarınızı ovalayarak yıkamalısınız

Ellerinizi temizlerken nasıl suyun altına tuttuğunuzda ovalamanız gerekiyorsa aynı şekilde banyo yaparken saç derinizi de ovalamanız gerekmektedir.

Saç derisinde birikmiş olan yağ, kir ve ölü hücreler saçların uzamasına engel olduğu için ovalama sayesinde kafa deriniz daha temiz olmakta ve rahatça uzamaktadırlar.

Uçları yumuşatılmış bir fırçayla veya banyodan çıkmadan 2 dakika önce ellerinize kafa derinize masaj yapabilirsiniz. Hızlı saç uzatma yöntemleri konusunda bilgi vermeye devaöm edelim.

Tarz yaratmak için saçlarınızı kesinlikle yıpratmayın!

Saçlara şekil vermek için kullanılan düzleştirici, fön makinesi gibi aletler yıpranmış olan saçlarınızın daha çabuk şekilde kopmasına sebep olmaktadır. Bu da saçların uzamasını engellemektedir. Bu sebeple tarz yaratmak için düzleştiriciler veya fön makineleri yerine tarak kullanmalısınız. Yada en azında haftada 2 gün saçlarınıza düzleştirici kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Saçlarınıza farklı şekiller vermek için nemliyken dalgalı şekiller verebilirsiniz.

Hızlı saç uzatma yöntemleri konusunda bilgi verdik. Umarız faydalı olmuştur.

Get Beauty Hakkında

Firmamız Antalya’da saç ekimi yapmaktadır. Saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi de hizmetlerimiz arasındadır.