Kaş Ekimi

Kaş kaybı kişide ciddi anlamda görsel bir sorun oluşturur. Kaşlar gözleri çerçeveler ve yüz ifadesini belirgin hale getirir. İnsanlarla yüz yüze konuşurken karşımızdaki kişinin gözü, kaşımızdaki seyrekliğe takılır. Bu böyle olmasa bile, kaş seyrekliği olan kişide oluşan his bu yöndedir. Kaşlardaki seyrekliği, kaş kalemleri yardımıyla dolgunlaştırmak sadece anı kurtarmak için yapılan çözümlerden biridir. Herhangi bir sıvı ile temas eden kaştaki kalem hem akacak hem de ardından kötü bir görünüm bırakacaktır. Kaş kayıplarını kapatmak için yapılan çözümlerden bir diğeri ise kalıcı makyaj olarak adlandırılan dövmedir. Bu yöntem her ne kadar kaş seyrekliğini kapatsa bile, uygulamadan sonra oluşan görüntü suni durmaktadır. Kaş ekimi, kalıcı ve tama yakın düzeltebilen en etkili yöntemdir.

Yanık ve yaralanma gibi sebeplerden meydana gelen kaş kayıplarına da çözüm olmuştur. Kaş ekimi, kaç dökülmesi yaşayan herkese, uygulanabilmektedir. Kişinin nasıl bir kaş istediği önemlidir. Doğal bir görünüm elde edilebilmesi için kaşın kalınlığı, inceliği kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalıdır. Kaş ekim işlemi, saç ekimi işleminde de kullanılan FUE tekniği ile yapılır. Bu işlem lokal anestezi ile yapıldığından ağrısızdır. Kaş ekimi, kişinin donör(iki kulak arasındaki ense)bölgesinden, micro motorlar yardımıyla alınan saç köklerinin kaş kaybı olan alanlara ekilmesi işlemidir.

Saç ekimi işlemi ile arasındaki fark, kafadaki saçlar tek bir yönde uzarken, kaşların çıkış yönünün değişmesidir. Kaşlar, buruna yakın kısımda daha bir dik açı ile çıkarken kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40-45 derece açı olacak şekilde çıkar. Bu yüzden ekilen köklerin açısı özenle hazırlanmalıdır. Kaş ekim operasyonu 1-2 saat sürmektedir. Kişi, operasyon sonrası günlük hayatına dönebilir. Kaş ekimi yapılan bölgede kabuklanma ve kızarıklar olabilir fakat bu tür sorunlar birkaç hafta içerisinde tamamen geçmektedir. Kaş ekimi operasyonundan 3-6 ay sonra, kaşlar doğal haline kavuşur.

KAŞ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ

 • Fiziksel yaşanan travma(kaza) , yanık gibi olaylar sonucunda kaş köklerinin tahrip olması
 • Gelişim bozukluğu ve genlerden gelen sağlık sorunları sonucunda
 • Kişinin kemoterapi ve cerrahi operasyonlar geçirilmesi
 • Kaşlarını alan kişilerin alırken kırmasından kaynaklı olarak
 • Kişilerde takıntı haline gelen kaşların çekilerek yonulması
 • Kalıcı makyajda kullanılan kimyasal maddelerin kaş köklerini zayıflatarak dökmesi
 • Sağlık sorunları sonucunda kaş bölgesinde meydana gelen enfeksiyonlar

KAŞ EKİMİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 • KAŞ EKİMİ KİMLERE YAPILIR?
  Kaş dökülmesi yaşayan, ince kaş yapısı olan ve kaş şeklinden memnun olmayan kişilere yapılır.
 • KAŞ EKİMİNDE YAPILACAK KAŞIN ŞEKLİNEN NASIL KARAR VERİLİR?
  Kişinin isteği ve onayıyla beraber uzman doktorumuz tarafından uygun kaş şekline karar verilir.
 • KAŞ EKİMİ SONUCU KALICI MIDIR?
  Kaş ekimi sonrasında çıkan kıllar ömür boyu uzamaya devam eden kalıcılığı gösterirler.
 • KAŞ EKİMİ İLE İLGİLİ NE GİBİ BİR PROBLEM YAŞAYABİLİRİM?
  Operasyonun ardından geçen ilk iki hafta içerisinde kızarıklıklar ve bölgesel kabuklanmalar görülebilir. Bu kızarıklıklar ve kabuklanmalar 1 hafta sonra iz bırakmayacak şekilde geçmektedir.
 • KAŞ EKİMİNDE KÖKLER NERDEN ALINIR?
  Saç ekim işleminde de olduğu gibi FUE tekniğiyle yapılan kaş ekiminde kökler verici (donör) bölgeden alınmaktadır.