Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan SorularSaç ekimi hakkında merak edilenler hakkında bilgi verelim. Saç ekiminden sonra normal beslenme düzeninize devam etmeniz gerekmektedir. Fakat doktorunuzun bunları yememeniz gerekiyor gibi uyarılarını dikkate almanız gerekmektedir. Saçlarınızı hangi bakım ürünleri ile desteklemek ve bakımını nasıl yapmak istediğiniz gibi konulara da dikkat etmelisiniz. Bu bilgileri doktorunuzdan mutlaka almanız ve uygulamanız son derece önemlidir.

Saç ekimi hakkında merak edilenler

Operasyon öncesinde doktorunuzun önerilerine dikkat edip, yapılacaklara ve yapılmayacaklara çok dikkat etmelisiniz. Saç ekimi aşamasından sonra bir hafta kadar sonra arzuladığınız gibi yürüyüşler, tenis ,futbol oynayabilirsiniz. Saç ekimi hakkında bilgisi olmayanların tedavi öncesi bilgilenmesi çok önemlidir. Fakat saçlarınıza hasar vermemeye dikkat edin. Özellikle futboldaki kafa vuruşlarından kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir. Ayrıca saçlarınızı korumanız son derece önemlidir. Saç nakli yaptıran hastaların bazıları deniz suyuna ne zaman girebileceğini merak etmektedir. İlk 3 hafta tuzlu suya girmenizi ve aşırı sıcak havalarda dolaşmanızı kesinlikle önermiyoruz. Sıcak havalarda dışarı çıkmanız mutlaka gerekiyorsa bandana ya da şapka kullanmalısınız. Bunların yardımı ile gölgede yürümelisiniz.

Saç ekimi hakkında : FUE Tekniği 

Ayrıca tedavi işlemlerinizi kısa sürede halletmelisiniz. Aynı şekilde bu yöntemlerin hepsini doktorunuzdan tavsiye alarak uygulayabilirsiniz. Her ekilen saç kökü aynı tarihlerde çıkmayacağını bazılarının daha erken ve daha geç görünmesinin muhtemel olduğu unutulmamalıdır. Bir diğer konu ise ne kadar saç ekimi yapılacağıdır. Kişinin kendisindeki saç kökleri ve ekimi yapılacak alandaki ihtiyaç dahilinde istenildiği kadar sıklık ayarı uygulanarak tüm ameliyat tamamlanmaktadır. Saç ekimi hakkında bilgi vermeye devam edelim.

Saç tellerinin kalınlığına göre, kanal açıcı iğnelerin 0.5-0.8 mm arasında değişmesi, iz kalmayacak şekilde kanalların açılması gerekmektedir. Ekilecek alana göre saç köklerinin sınıflara ayrılması gerekmektedir. FUE tekniği micro motor yardımı ile hızlı bir şekilde ekilerek açının verilmesi şeklide işlemlerin tamamlanması olarak özetlenebilir. Saç ekimi hakkında bilgisi olmayanlar için FUE tekniğini araştırmalarını kesinlikle öneririz. Ekimde orta, sağ, sol ve ön kısmındaki verilecek saç açıları aynı değildir. Fakat asla 90 dereceye yakın olmayacağını 25-45 derece arasında sağ yada sola doğru hafif kavis verilmesi gereklidir.

Bu teknik deriye herhangi bir hasarı en az şekilde verebilecek bir yöntemdir. İğnenin herhangi bir hissini hissetmemeniz için uyuşturma işlemi mutlaka yapılmalıdır. 1-8 saat içerisinde işlemler bitmektedir. Hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Saç ekimi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

Get Beauty önerisi!

Tedavinizi Antalya’da saç ekim merkezi olarak çalışan işletmemizde yapabilirsiniz.