Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulanlar

Saç EkimiSaç ekiminden sonra normal eslenmenize devam etmenizi fakat doktorunuzun bunları yememeniz gerekiyor gibi uyarılarını dikkate almanızı, saçlarınızı ne şekillerde hangi bakım ürünleri ile desteklemek ve bakımını yapmak istediğiniz gibi konulardaki bilgileri mutlaka almanız ve uygulamanız son derece önemli olacaktır. Saç ekimi aşamasından sonra 1 hafta kadar sonra arzuladığınız gibi yürüyüşler, tenis ,futbol oynayabilirsiniz. Fakat saçlarınıza hasar veriri futboldaki kafa vuruşlarından kesinlikle kaçınmanız ve saçlarınıza korumanız son derece önemlidir. Saç nakli yaptıran hastalarımızdan bazıları deniz suyuna ne zaman girebileceğini merak ediyorlar.

İlk 3 hafta tuzlu suya girmemenizi ve aşırı sıcak havalarda dolaşmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bu sıcak havalarda dışarı çıkmanız mutlaka gerekiyor ise bandan, şapka yardımı ile gölgelerden giderek ve işlemlerinizi kısa sürede halledecek şekilde doktorunuzdan tavsiye alarak uygulayabilirsiniz. Saçlar ekildikten sonra yaklaşık bir tarih verilirse eğer 1,5 ay sonra çıkmaya başlayabilir. Her ekilen saç kökü aynı tarihlerde çıkmayacağını bazılarının daha erken ve daha geç görünmesinin muhtemel olduğu unutulmamalıdır. Bir diğer konu ise ne kadar saç ekimi yapılacağıdır. Kişinin kendisindeki saç kökleri ve ekimi yapılacak alandaki ihtiyaç dahilinde istenildiği kadar sıklık ayarı uygulanarak tüm ameliyat tamamlanabilir.

Saç tellerinin kalınlığına göre, kanal açıcı iğnelerin 0.5-0.8 mm arasında değişmesi, iz kalmayacak şekilde kanalların açılması, saç köklerinin ekilecek alanlara göre sınıflara ayrılması ve micro motor yardımı ile hızlı bir şekilde ekilerek açının verilmesi şeklide işlemlerin tamamlanması olarak özetlenebilecek bir süreçtir Fue. Saçın orta, sağ, sol ve ön kısmındaki verilecek açı aynı değildir fakat asla 90 dereceye yakın olmayacağını 25-45 derece arasında sağ yada sola doğru hafif kavis verilmesi gereklidir. Deriye herhangi bir hasarı en az şekilde verebilecek yapıdaki bu teknikte iğnenin herhangi bir hissini hissetmemeniz için uyuşturma işlemi mutlaka yapılmalıdır. 1-8 saat içerisinde işlemler bitebilir ve kişi aynı gün taburcu edilir.