Saç ekimi sonrasında yaşanan problemler

Saç ekimi sonrasında yaşanan problemler

Saç ekimi sonrasında yaşanan problemlerSaç ekimi sonrasında yaşanan problemler konusunda bilgi verelim. Her yaşta ve her cinste bireylerin çok fazla tercih ettiği bir uygulama saç ekimidir. Hastadan alınan sağlam kıl köklerinin kusurlu olan bölgeye nakledilmesi ile yapılan işlemdir. Bu yöntem ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Saç ekimi sonrasında yaşanan problemler nelerdir?

Ekim işlemi sonrasında birtakım problemler yaşamak oldukça doğaldır. Operasyon yapılan bölgede kanama, yara, kabuklanma ve alın çevresinde şişme yaşanması bunlardan bazılarıdır. Saç ekimi yaptıracan hastanın herhangi bir kanamaya maruz kalmaması için kan sulandıran ilaçları kullanması gerekmektedir. Operasyonu kötü etkileyen ilaçları da bir hafta öncesinde bırakması önerilmektedir. Ayrıca alkol ve çeşitli maddelerde kanamaya neden olur. Saç ekiminde kanamalar ufak da olsa olacağından o bölgede kabuklanmalar oluşur.

Bu kabuklanmaların ilk saç yıkamasında temizlenmesi mümkün olmaktadır. Hastada yara ve kabuklanma görülüyor ise taburcu edilmemeli gözlem altına alınmalıdır. Kişi bilinçsiz bir şekilde yaraları koparttığında ekimi yapılan kıl kökleri fazla zarar görmektedir. Diğer bir sorun ise operasyon sonrasında yaşanan alın ve göz çevresinin şişmesidir. Ekim operasyonundan sonra hasta yüzüstü yatmalıdır. Ayrıca öne doğru çok fazla eğilmemelidir.

Böyle durumda ise kişi istirate çekilerek bol su içmeli ve on dakika da bir göz çevresine buz baskısı uygulamalıdır. Ekimden sonras hastanın iyileşme sürecini hızlandırmak için antibiyotik, ağrı kesici gibi çeşitli ilaçlar hekim tarafından önerilmektedir. FUE tekniği ile ekim yaptıran hasta mutlaka ne yapması gerektiği hakkında bilgilendirilmelidir.

Saç ekimi sonrasında hasta alın bölgesini aşırı derecede sıkmayacak aksesuarlar kullanmasının faydası olmaktadır. Uzmanlar tarafından iyi bir şekilde yönlendirilen ve düzgün yapılan ekim sonrasında oldukça doğal ve gür saçlara sahip olunmaktadır. Antalya’da bulunan firmamız ile sorunsuz tedavi olabilirsiniz.