Saç Ekiminin Yan Etkileri Var mıdır

Saç Ekiminin Yan Etkileri Var mıdır

Saç Ekiminin Yan EtkileriSaç ekiminin yan etkileri konusunda bilgi verelim. Bilgi verirken amacımız endişe yaratmak değil. Ama bazı şeylerin bilinmesi operasyon başarısı açısından çok önemlidir. Uzman bir cerrah tarafından ve genelde ucuz maliyetler ile sizlere söylenen rakamlar dahilinde yapılan operasyonlar sonucunda bazı yan etkiler görülmektedir.

Saç ekiminin yan etkileri nelerdir?

Herkes için sağlık birinci planda yer alıyor olması ve ekilen saçların genelde uzun ömürlü olmasının açık bir beklenti içerisinde yer alıyor olmasından dolayı bu tarz hatalar bazen yapılabilmektedir. Birkaç yan etkiyi hemen sizlere anlatayım. Örneğin saç köklerinin derinin üzerinde kalması kabarcıkların oluşmasını sağlar. Saçların yanlış ve doğru bir açıdan ekilmemesi yanlış yöne uzamasını etkiler. Nakil sırasında saç köklerinin zarar görmesi saç kaybının artmasını etkiler.

Fut tekniğini eğer cerrah verimli kullanamazsa, nadir vakalar da olsa his kaybına yol açmaktadır. Keza yine Fut tekniğinde işin ehli olmayan eller tarafından uygulanması bazı yaraların meydana gelmesini tetiklemektedir. Nakil sonrası açıkta kalan yaranın, temizlenmeden bırakılması yada sonradan enfeksiyon kapması gibi durumlar görülebilir. Fakat tekrar belirtmekte fayda görüyoruz. Sağlık bakanlığından lisanslı olan kurumumuz bu alanda yıllardır saç ekimi ameliyatı yapıyor olup, bu tarz vakaların görülme oranı oldukça düşüktür. Gerekli tüm bilgileri ekibimizden alabilirsiniz.

FUE saç ekiminin yan etkileri var mıdır?

Günümüz teknolojisinde saç ekimi alanında kullanılan iki yöntemden birisi Fue’dir. Diğer yöntem daha az kullanılmakta birlikte yine adını duymanızda fayda olacağını düşünüyoruz. Diğer tekniğin adı ise Fut yöntemidir. Ayrıca FUE saç ekiminde avantajlı noktalardan birisi saç köklerinin alınış şeklidir. Fut deri ile birlikte alınması, Fue de bunun olmaması en ayırıcı yöntemler arasındadır. Fue’de hastanın beklentilerinin en gerçekçi perspektiften karşılanması ve günümüzde 1000’lerce saçın sadece birkaç saatlik operasyon içerisinde tamamlanması önemli ve çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Kalıcı izlerin oluşmasının engellenmesi ve ekilecek alandaki saç kökünün kısa sürede vücut tarafından kabul edilmesi gibi pek çok olumlu tarafından sadece birkaçıdır.

Sonuç

Saç ekiminin yan etkileri konusunda bilgi verdik. Umarız faydalı olmuştur. Firmamız Antalya’da saç ekimi yapmaktadır. Bunun yanı sıra sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi de yapmaktayız.